Kancelaria Podatkowa Andrzej Nowak Sp. z o.o.

Pon – Pt  9:00 – 17:00                 +48 538 116 064             biuro@anowak.com.pl

Panel Klienta
Panel Klienta

Zadania przed którymi stoją przedsiębiorstwa są na tyle poważne, że niektóre z zadań warto powierzyć zewnętrznym firmom. Najczęściej dzieje się tak z projektami związanymi z marketingiem i księgowością. Prowadzenie księgowości jest na tyle skomplikowanym zadaniem, że nie każda firma dysponuje oddzielnym działem zajmującym się finansami w swoim wewnętrznych strukturach, który mógłby zająć się takimi zagadnieniami jak rachunkowość, podatki, kadry i płace, audyty i wiele innych. Skutecznym rozwiązaniem na prowadzenie tych wszystkich zagadnień zgodnie ze sztuką jest outsourcing usług księgowych. Na czym polega outsourcing i jakie korzyści ze sobą niesie?

Co to jest outsourcing usług?

Outsourcing usług polega na zlecaniu zadań zewnętrznym firmom, specjalizującym się w danej dziedzinie jak np. biura rachunkowe. Dzięki temu nie trzeba realizować tego rodzaju zadań wewnątrz organizacji. Jeśli chodzi o księgowość, to zadania takie jak prowadzenie ksiąg rachunkowych, kadry i płace, audyty, rozliczenia podatkowe, reprezentowanie przed organami państwowymi z powodzeniem można zlecić na zewnątrz. Na rynku dostępne jest wiele firm świadczących tego rodzaju usługi, dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednie biuro, w którym pracują jedynie specjaliści w swoim fachu. Nawiązanie współpracy zaczyna się zwykle od identyfikacji potrzeb klienta i przedstawienia optymalnej oferty. Biuro rachunkowe w Warszawie https://anowak.com.pl/ksiegowosc/biuro-rachunkowe-warszawa/ z powodzeniem zrealizuje wszystkie zadania z zakresu księgowości zlecone w ramach outsourcingu. Dzięki jego działaniom zyskasz stabilność oraz pewność, że wywiązujesz się ze wszystkich zobowiązań, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów.

Zadania, które wykonują zewnętrzne biura rachunkowe

Zadań, jakie wykonują zewnętrzne biura rachunkowe jest całe mnóstwo i mogą one obejmować całokształt finansów, które zapewniają funkcjonowanie i rozwój danej instytucji. Wśród usług realizowanych przez biura rachunkowe znajdują się:

Korzyści outsourcingu usług księgowych

Korzyści związanych z outsourcingiem usług księgowych jest wiele, dlatego jest to coraz chętniej wykorzystywana metoda na prowadzenie księgowości firmy. Wzrost popularności tego typu usług wiąże się również niewątpliwie z rozwojem cyfryzacji jak np. elektroniczny obieg dokumentów czy przechowywanie informacji w chmurze oraz spotkania online, dzięki którym z powodzeniem tak samo jak stacjonarnie można realizować praktycznie wszystkie usługi z zakresu księgowości.

Do najczęściej wymienianych korzyści należą:

Dla kogo dedykowany jest outsourcing usług księgowych?

Outsourcing usług księgowych najlepiej sprawdza się w 4 rodzajach działalności:

1.  jednoosobowej działalności gospodarczej – aby odciążyć przedsiębiorcę, który zwykle początkowo sam próbuje zająć się zagadnieniami księgowymi,

2.  małych i średnich przedsiębiorstwach – to firmy, które zwykle ograniczają koszty i nie chcą zatrudniać samodzielnych księgowych czy uruchamiać wewnętrznych działów księgowości,

3.  start-upach – firmy te nastawione są zwykle w pierwszej kolejności na swój rozwój, dlatego zlecanie pozostałych zadań jest w ich przypadku idealnym rozwiązaniem,

4.  firmach o skomplikowanej strukturze finansowej – tego rodzaju instytucje potrzebują zwykle zewnętrznego wsparcia, opartego na doświadczeniu i możliwości realizacji specjalistycznych audytów i dedykowanych rozwiązań.