Dofinansowania z Urzędu Pracy
Opublikowano 8 maja 2023

W ramach wsparcia osób biernych zawodowo, które chcą stworzyć sobie własne stanowisko pracy, przewidziane są dofinansowania z Urzędu Pracy. To dotacje dla bezrobotnych mające na celu ułatwienie im wejścia na rynek i rozwinięcia skrzydeł. Masz pomysł na biznes? Na jego realizację możesz otrzymać nawet około 40 tysięcy złotych. Dowiedz się, co zrobić, aby otrzymać jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej.

Na czym polega dofinansowanie z Urzędu Pracy?

Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej to bezzwrotna dotacja, która jest przyznawana na start. Planujesz otworzyć firmę? Nie masz wystarczającego wkładu własnego? Jeśli spełniasz warunki i kwalifikujesz się do programu pomocowego, złóż wniosek do Urzędu Pracy o dofinansowanie do firmy.

Zapoznaj się przy tym z ustawą i wewnętrznym regulaminem Twojego Urzędu Pracy. Znajdziesz w nim m.in. wykluczenia (czego nie można kupić z dotacji) oraz wyjaśnienie, jakie warunki musisz spełnić, aby się o nie ubiegać.

Dla kogo jest dotacja z Urzędu Pracy?

Dotacja z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności jest dostępna tylko dla zarejestrowanych bezrobotnych, którzy mają status „poszukujący pracy”. Ponadto w każdym naborze mogą pojawić się ograniczenia względem wnioskujących, dotyczące głównie wieku, wykształcenia czy doświadczenia zawodowego.

Jeśli wcześniej odrzucałeś propozycje pracy, byłeś karany lub występują inne przeciwwskazania, otrzymanie dotacji w tym naborze może być niemożliwe. Również wtedy, gdy planujesz działalność wykluczoną z finansowania, jesteś beneficjentem tożsamej dotacji lub Twój współmałżonek w ostatnim czasie taką otrzymał.

Największą szansę na dotację z PUP na rozpoczęcie działalności mają Ci, którzy mogą udowodnić, że posiadają kwalifikacje pozwalające im na prowadzenie otwieranego biznesu. Podstawą jest wypełnienie i staranne przygotowanie wniosku. Zleć to zadanie specjalistom z Kancelarii Podatkowej Andrzej Nowak.

Jakie są warunki otrzymania środków na podjęcie działalności gospodarczej?

Wspomniany już status osoby bezrobotnej to główny warunek, jaki stawia wnioskującym o dotację Urząd Pracy. Dofinansowanie dla firmy jest dostępne dla osób, które nie brały wcześniej takiej dotacji i w ostatnim czasie nie prowadziły działalności gospodarczej.

Aby ubiegać się o dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej, należy złożyć we właściwym Urzędzie wniosek wraz z załącznikami. Wniosek wypełnią dla Ciebie pracownicy Kancelarii Podatkowej Andrzej Nowak, uwzględniając w nim biznesplan, motywację do otworzenia firmy i plany względem jej prowadzenia. Wśród załączników i dodatkowych dokumentów, jakie będziesz musiał zgromadzić dla Urzędu Pracy, by wziąć dotację na rozpoczęcie działalności w 2023 są m.in. listy intencyjne oraz weksel stanowiący zabezpieczenie dofinansowania z Urzędu Pracy na otwarcie działalności.

Zleć stworzenie wniosku o dotacje dla bezrobotnych

Znamy wymogi PUP o dofinansowaniu na rozpoczęcie działalności gospodarczej w 2023 roku, a na koncie mamy wiele pozytywnie rozpatrzonych wniosków. Dlatego, jeśli zależy Ci na otrzymaniu dotacji, skontaktuj się z nami. Odpowiemy na Twoje pytania i podpowiemy, co zrobić, żeby szybko i sprawnie przejść przez całą procedurę w PUP. Dofinansowanie do działalności gospodarczej jest wysokie, więc warto o nie zawalczyć.

Dowiedz się więcej z naszego bloga