Kancelaria Podatkowa Andrzej Nowak Sp. z o.o.

Pon – Pt  9:00 – 17:00                 +48 538 116 064             biuro@anowak.com.pl

Panel Klienta
Panel Klienta

Księgowość dla działalności gospodarczych

Prawidłowe prowadzenie księgowości w działalności gospodarczej ma kluczowe znaczenie dla przyszłości biznesu. Poprawne naliczanie podatków i składek chroni przed konsekwencjami zadłużenia w ZUS i US, a także przed trudnościami w pozyskaniu kredytów potrzebnych do sfinansowania ważnych inwestycji. Z pomocą naszego biura księgowego unikniesz błędów i pomyłek. Poprowadzimy dla Ciebie księgowość dla jednoosobowej działalności gospodarczej bez względu na skalę Twojego biznesu.

Rodzaje księgowości dla działalności gospodarczych

W naszym biurze możesz wybrać usługę prowadzenia księgowości uproszczonej z Książką Przychodów i Rozchodów. Zadbamy o poprawność wpisów, a Ty obniżysz koszty księgowości. Pomożemy Ci dokładnie kontrolować przepływ pieniędzy w firmie i uniknąć strat.

 

W naszym biurze możesz wybrać również rozliczenie w formie ryczałtu ewidencjonowanego. Wyjaśnimy Ci, którą stawkę podatku w przedziale od 2 do 17% powinieneś wybrać i kiedy opłaca się korzystać z opodatkowania ryczałtowego.

Obrazek dekoracyjny przedstawiający elementy w biurze

Obowiązki księgowe przedsiębiorcy

Na przedsiębiorcy ciążą liczne obowiązki księgowe, jednak nie musi wykonywać ich samodzielnie. Nasze biuro obsługuje księgowość dla małych firm jednoosobowych z każdej branży.

Podstawowe dokumenty księgowe

Dla przedsiębiorców prowadzących uproszczoną księgowość oferujemy wsparcie w zakresie:

rozliczenia podatku dochodowego z urzędem skarbowym,
przygotowania deklaracji zgłoszeniowych i rozliczeniowych z ZUS,
tworzenia i wysyłania JPK,
prowadzenia KPiR,
rozliczenie w formie ryczałtu tzw. podatek PPE
kontrolowania poprawności wystawianych faktur sprzedażowych i dostarczanych faktur zakupowych,
przygotowania poprawnych umów i kontraktów z klientami.

Dzięki naszemu wsparciu wszystkie dokumenty będą poprawnie rozliczone. Nie przegapisz żadnego terminu płatności składek i wysłania rocznych rozliczeń. Poinformujemy Cię, jeśli będziesz uprawniony do uzyskania zwrotu nadpłaconych zaliczek i zapobiegniemy występowaniu błędów w Twojej dokumentacji księgowej. Z naszym biurem nie musisz obawiać się, że urząd skarbowy doliczy się niedopłaty, a ZUS nieprawidłowych rozliczeń składki zdrowotnej lub emerytalnej.

Zostaw kontakt do siebie.

Odezwe się najszybciej jak to możliwe i wspólnie ustalimy czy i jak możemy Ci pomóc?

Roczne rozliczenia i sprawozdawczość

W ramach księgowości dla działalności gospodarczych możesz zlecić nam roczne rozliczenie z urzędem skarbowym. Nie musisz nawet wiedzieć, jaki formularz powinieneś wypełnić i kiedy mija termin jego złożenia. My zajmiemy się wszystkim w Twoim imieniu.

Obrazek dekoracyjny przedstawiający biuro

Wsparcie księgowe - samodzielne prowadzenie vs. współpraca z biurem rachunkowym

Możesz samodzielnie prowadzić księgowość dla Twojej firmy, ale czy naprawdę chcesz to robić? Jeśli gubisz się w gąszczu przepisów podatkowych i brakuje Ci czasu na uzupełnianie dokumentów, wysyłanie deklaracji do ZUS i urzędu skarbowego, zapraszamy do współpracy. Z naszą pomocą zapomnisz o wieczorach spędzonych z deklaracjami podatkowymi i JPK, czy też o konieczności wysyłania czynnego żalu do urzędu skarbowego z powodu niezłożenia dokumentów w terminie. Współpraca z nami to również skuteczna ochrona przed kontrolami skarbowymi i sankcjami za błędy księgowe.

Kontrole i sankcje związane z błędami księgowymi

Do tej pory nie musieliśmy tego robić, ale jeśli zostaniesz poszkodowany przez naszego księgowego, zwrócimy Ci poniesione koszty poniesione w związku z sankcjami skarbowymi. Mamy ubezpieczenie OC na milion złotych, dlatego z naszym biurem zawsze możesz spać spokojnie.

Opinie naszych Klientów mówią same za siebie

Maciek Paszyński
2024-05-06
Serdecznie polecam Kancelarię Podatkową Andrzej Nowak Sp. z o.o. wszystkim, którzy poszukują profesjonalnych i rzetelnych usług doradztwa podatkowego. Jestem przekonany, że każdy klient znajdzie tutaj odpowiednie wsparcie i ekspercką pomoc.
Marek Oklesinski
2024-01-26
18 lat temu Pan Andrzej Nowak, jako drobny przedsiebiorca podjął się prowadzenia mojej działalnosci, mimo, ze inni ksiegowi w mieście odmòwili twierdzac, ze ich sytuacja nie wymaga tego by tego się podjąć. Juz wtedy był to dla mnie sygnał , ze Pan Andrzej to ambitna osoba, godna zaufania. Stworzył od podstaw duzą firmę działającą w kilku polskich miastach i odnosi sukcesy.Czas pokazał , ze się nie myliłem. Pełen profesjonalizm, przyjazne podejście do klienta i troska o wspòlny sukces. Nie zakładam bym w przyszłosci korzystał z usług innej kancelarii.
Bogdan Świesiulski
2024-01-03
Jak najbardziej jestem zadowolony z współpracy z Panią Natalią. W razie pytań z mojej strony wszystko szybko wytłumaczone i potwierdzone źródłami. Zdecydowanie polecam.
Andrzej Blazejczyk
2023-12-15
Polecam Kancelarię jako bardzo dobrego partnera do współpracy
Michal Makulec
2023-12-15
Polecam 👍
Andrzej Wysokiński
2023-12-13
Że współpracy z panią Natalią( księgową) jestem bardzo zadowolony. Polecam kancelarię
Adam Nalewalski
2023-12-12
Profesjonalizm w każdym calu. Miła i kompetentna obsługa. Żadnych problemów.

Zachęcamy do kontaktu

Jeśli chcesz poznać możliwe formy wsparcia księgowego lub skorzystać z konsultacji w zakresie księgowości, wypełnij formularz kontaktowy.

Warszawa

ul. Cybernetyki 19b
02-677 Warszawa

biurowaw@anowak.com.pl +48 25 682 30 44 +48 501 375 533
Przejdź do biura
Skontaktuj się z doradcą

Poznań

ul. Półwiejska 17/23
61-885 Poznań

biuropoz@anowak.com.pl +48 25 682 30 46 +48 690 105 827
Przejdź do biura
Skontaktuj się z doradcą

Garwolin

ul. Mazowiecka 22,
08-400 Garwolin

biurogar@anowak.com.pl +48 25 786 30 21 +48 783 401 243
Skontaktuj się z doradcą

Lublin

ul. Nałęczowska 24,
20-701 Lublin

biurolub@anowak.com.pl +48 451 170 889
Przejdź do biura
Skontaktuj się z doradcą