Warunki przyznawania dofinansowania Dofinansowanie przyznawane jest w formie subwencji, która...
Czytaj dalejZawiłe, zmieniające się przepisy prawa podatkowego są zmorą większości polskich przedsiębiorców. Nic dziwnego, że prowadząc firmę, nie czują się pewnie ani komfortowo. Zmienić to może współpraca z dobrym doradcą podatkowym, który odciąży Cię z wielu przykrych obowiązków. Dowiedz się, jakie usługi oferuje taki specjalista i dlaczego warto go zatrudnić.
Trudno jest zadbać o dobrą kondycję swojej firmy bez wiedzy na temat meandrów prawa podatkowego. A to w Polsce zmienia się na tyle często i w wielu miejscach jest tak zawiłe do zinterpretowania, że przedsiębiorcy czują się niepewni i zagubieni. Właśnie w takich sytuacjach warto rozważyć współpracę z doradcą podatkowym. Jest to osoba specjalizująca się w prawie podatkowym, świadcząca usługi doradcze i dostarczająca optymalne rozwiązania biznesowe. Taka współpraca to szereg korzyści (także finansowych), a przede wszystkim pewność, że prowadzisz firmę zgodnie z obowiązującymi regulacjami.
Jakie wsparcie oferuje doradca podatkowy?
Zakres współpracy z doradcą podatkowym zależy przede wszystkim od tego, jakie są Wasze indywidualne ustalenia. Tę kwestię powinna regulować umowa sporządzona już na samym początku i jasno sformułowana. Na tej podstawie dokonywana jest także wycena usług, za którą płacisz zazwyczaj abonamentowo, co miesiąc w wyznaczonym terminie.
Jeżeli nie masz odkładnie sprecyzowanych oczekiwań względem takiej współpracy – nic nie szkodzi. Zazwyczaj na początku doradca podatkowy z Warszawy zaproponuje Ci przeprowadzenie audytu i ustalenie, czego potrzebuje Twoja firma, jakie usługi będą jej najbardziej potrzebne. Na tej podstawie przygotuje spersonalizowaną ofertę.
W zakresie kompetencji doradcy podatkowego leży:
- sporządzanie raportów przedsiębiorstwa,
- optymalizacja podatkowa,
- załatwianie spraw związanych z dziedziczeniem lub przekazywaniem firmy nowemu właścicielowi z danej rodziny,
- przebudowa struktury organizacyjnej firmy,
- przekształcanie przedsiębiorstw,
- kompleksowe rozliczania,
- weryfikowanie ulg przysługujących płacącym podatek dochodowy, od darowizn i spadków, od nieruchomości, od towarów, usług, cła, akcyzy.
Z usług doradcy podatkowego mogą korzystać zarówno firmy, jak również osoby prywatne. Dla każdego z nich współpraca z dobrym specjalistą oznacza spokój.
Czy doradca podatkowy to księgowy?
Przez długi czas doradca podatkowy był utożsamiany z księgowym, jednak na przestrzeni ostatnich lat zawód ten zaczął być traktowany jako oddzielna specjalizacja. Nic dziwnego, ponieważ rośnie zapotrzebowanie na osoby, które świetnie znają przepisy prawa podatkowego i swobodnie poruszają się w zagadnieniach z nim związanych. To od nich oczekujemy wsparcia przy optymalizacji podatkowej, zostawiając księgowym prowadzenie rozliczeń. Najlepiej jest jednak, gdy doradca podatkowy i księgowy działają w ramach tej samej kancelarii, uzupełniając się nawzajem.
Dowiedz się więcej z naszego bloga
House flipping w Polsce, czy daje możliwość szybkiego zysku?
Pojęcie house flippingu w Polsce ma stosunkowo krótką historię. Tak...
Czytaj dalejPodatek od dywidendy od spółki zoo
Podatek od dywidendy ze spółki z o.o. Podatek od dywidendy...
Czytaj dalej