Nasi eksperci pomogą Ci przygotować wniosek o dotację z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
W 2024 roku można starać się
nawet o 43 000 zł dofinansowania.
Pomoc w stworzniu
biznes-planu.
Wsparcie merytoryczne w
całym procesie.
Wsparcie księgowego
podczas prowadzenia firmy.
Najnowsze ulgi
podatkowe dla firm.
Darmowy program
do księgowości
Dedykowany specjalista
Księgowy oraz Kadrowy
Nie masz środków na sfinansowanie wkładu własnego i myślisz, że dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej byłyby dla Ciebie dużym wsparciem?
Nasi eksperci pomogą Ci przygotować wniosek o dotację z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
Dotacje na działalność pomagają debiutującym przedsiębiorcom rozwinąć start-up’y w krótszym czasie, bez ponoszenia dużego ryzyka finansowego.
Czy zastanawiałeś się, jak skutecznie zarządzać swoimi finansami, chronić majątek i rozwijać swoją firmę? Nasza oferta to kompleksowe wsparcie, które pomoże Ci osiągnąć te cele.
znajdziemy sposób, abyś legalnie płacił niższe podatki.
zabezpieczymy Twój majątek prywatny.
poprowadzimy księgowość w profesjonalny sposób.
zadbamy o właściwe rozliczenie Twoich pracowników.
bezpiecznie przeprowadzimy kodeksowe przekształcenie lub aport przedsiębiorstwa.
pomożemy Ci założyć jednoosobową działalność gospodarczą lub spółkę.
Doradca biznesowy skontaktuje się z Tobą
i wspólnie ustalimy czy i jak możemy Ci pomóc?
Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 17:00
Maksymalna kwota dofinansowania na założenie działalności gospodarczej jest zmienna i zależy od źródła finansowania oraz specyfiki programu. W Polsce, popularne źródła dofinansowania, jak fundusze unijne czy krajowe programy pomocowe, mogą oferować różne kwoty. Na przykład, w ramach niektórych programów unijnych, maksymalne dofinansowanie może sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. Ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z warunkami konkretnego programu dofinansowania, gdyż każdy z nich ma własne kryteria, w tym limit maksymalnej kwoty wsparcia.
Po zawarciu umowy o dofinansowanie przedsiębiorca jest zobowiązany do przestrzegania określonych w niej warunków i terminów. Należy dokładnie dokumentować wszystkie wydatki związane z wykorzystaniem dotacji, zachowując rachunki i faktury. W zależności od warunków umowy, przedsiębiorca może być również zobowiązany do regularnego raportowania postępów w realizacji projektu oraz efektów wykorzystania środków. W niektórych przypadkach konieczne może być również prowadzenie odrębnej księgowości dla środków z dotacji. Ponadto, istotne jest przestrzeganie zasad i terminów związanych z rozliczeniem dotacji, które mogą obejmować szczegółowe sprawozdanie finansowe.
Dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej może być przeznaczona na różne cele, zależne od regulaminu programu dofinansowującego. Zazwyczaj obejmuje to koszty związane z uruchomieniem i prowadzeniem działalności, takie jak zakup sprzętu, narzędzi pracy, materiałów, oprogramowania, a także opłaty za wynajem lokalu czy koszty marketingu. W niektórych przypadkach możliwe jest także wykorzystanie środków na szkolenia czy doradztwo, które mają na celu rozwój kompetencji przedsiębiorcy. Ważne jest, aby środki były wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem określonym w umowie o dofinansowanie, gdyż niewłaściwe użycie może skutkować koniecznością zwrotu dotacji.
Darek Głodek2024-06-26Usługa na najwyższym poziomie. Dziękujemy i polecamy doradztwo podatkowe z Panem Andrzejem Nowakiem.Karolina Kasowska2024-06-24Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z moją księgową Panią Alicją Bakulin, która zawsze jest bardzo kompetentna, chętna do pomocy, kontaktowa a do tego miła i serdeczna. Również dziękuję za dobrą współprace mojej Pani kadrowej Iwonie Tobiasz - wzorowy kontakt i pomoc . Polecam!Artur Graczkowski2024-06-23Bardzo profesjonalna kancelaria, kadrowa jak i księgowa zawsze pod ręką. Bardzo szybko działają i od reki załatwiają wszystkie formalności. Praktycznie nie ma rzeczy które mogły by Je zaskoczyć. Rzeczy niemożliwe załatwiają od reki, na cud trzeba trochę poczekać.Rafał Świerad2024-06-22Do Pani Alicji Bakulin trafiłem po kilku latach perypetii z różnymi "ksiegowymi", i dziś mogę napisać, że w końcu trafiłem na osobę o której mogę z czystym sumieniem napisać POLECAM! PozdrawiamŁukasz Gralicki2024-06-21Bardzo kompetentne biuro rachunkowe. Na takie biuro oczywiście składają się pracownicy, którzy wiedzą co robią i są do dyspozycji w każdej sprawie. Szczególne pozdrowienia dla Pani Alicji i Pani Natalii.Maciek Paszyński2024-05-06Serdecznie polecam Kancelarię Podatkową Andrzej Nowak Sp. z o.o. wszystkim, którzy poszukują profesjonalnych i rzetelnych usług doradztwa podatkowego. Jestem przekonany, że każdy klient znajdzie tutaj odpowiednie wsparcie i ekspercką pomoc.Marek Oklesinski2024-01-2618 lat temu Pan Andrzej Nowak, jako drobny przedsiebiorca podjął się prowadzenia mojej działalnosci, mimo, ze inni ksiegowi w mieście odmòwili twierdzac, ze ich sytuacja nie wymaga tego by tego się podjąć. Juz wtedy był to dla mnie sygnał , ze Pan Andrzej to ambitna osoba, godna zaufania. Stworzył od podstaw duzą firmę działającą w kilku polskich miastach i odnosi sukcesy.Czas pokazał , ze się nie myliłem. Pełen profesjonalizm, przyjazne podejście do klienta i troska o wspòlny sukces. Nie zakładam bym w przyszłosci korzystał z usług innej kancelarii.
1
WYSŁANIE ZGŁOSZENIA
Umów się na spotkanie/lub rozmowę telefoniczną z naszym ekspertem ds. dotacji. Przedstaw swój pomysł i potrzeby finansowe, jakie dofinansowanie na otwarcie firmy byłoby Ci potrzebne?
2
WERYFIKACJA
Weryfikujemy, czy na stronie Urzędu Pracy właściwego dla miejsca Twojego zamieszkania znajdują się aktualnie informacje o przyjmowaniu wniosków o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Jeśli nie, możemy sprawdzić dofinansowania UE dla nowych firm – tutaj także jest spore pole manewru dla debiutujących.
3
OPŁATA FAKTURY I WYSYŁKA DOKUMENTÓW
Opłacasz fakturę proforma, przygotowaną przez eksperta i przesyłasz drogą mailową:
4
POCZĄTEK PRZYGOTOWANIA WNIOSKU
Po otrzymaniu ww. dokumentów rozpoczynamy przygotowanie Twojego wniosku o dotację. W ramach dofinansowania na własną działalność możesz uzyskać nawet do 40 tys. złotych!
5
PRZYGOTOWANIE WNIOSKU
W tym punkcie przystępujemy do przygotowywania wniosku i skompletowania załączników, które należy złożyć w UP razem z wnioskiem o dotację (w konsultacja z ekspertem). Do rozpoczęcia procedury ubiegania się o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności z Urzędu Pracy będziemy potrzebować dokumentów potwierdzających:
6
WYDRUKOWANIE I PODPISANIE
Po zebraniu wszystkich niezbędnych dokumentów, na swoją skrzynkę mailową otrzymasz wniosek o dotację na podjęcie działalności gospodarczej przygotowany przez naszego eksperta, który musisz wydrukować i podpisać.
7
WIZYTA W URZĘDZIE PRACY
Tak przygotowane dokumenty – wniosek o dotację na założenie firmy wraz z pozostałymi przygotowanymi wcześniej załącznikami musisz złożyć w Urzędzie Pracy właściwym dla Twojego miejsca zamieszkania.
8
INFORMACJA Z URZĘDU PRACY
Otrzymujesz informację od Urzędu o przyznaniu dotacji na uruchomienie firmy.
9
PODPISANIE DOFINANSOWANIA
Podpisujesz w Urzędzie Pracy umowę o dofinansowanie i czekasz na wypłatę środków z przyznanej dotacji na założenie własnej działalności.
10
WYPŁATA ŚRODKÓW
Przyznane środki (dofinansowanie na założenie firmy z Urzędu Pracy) zostają przekazane na Twój rachunek bankowy. Pamiętaj, że możesz wydać je tylko zgodnie z przeznaczeniem zawartym we wniosku, z zachowaniem terminu przyjętego przez Urząd Pracy.
11
ROZLICZENIE Z URZĘDEM PRACY
Rozliczenie z Urzędem Pracy z wydanych środków na założenie działalności.
Doradca biznesowy skontaktuje się z Tobą
i wspólnie ustalimy czy i jak możemy Ci pomóc?
Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 17:00