Wynajem środków trwałych od wspólnika prowadzonego JDG nie jest ukrytym...
Czytaj dalejW ramach „Wsparcia oraz promocji przedsiębiorczości i samozatrudnienia” możliwe jest uzyskanie dofinansowania w wysokości 40 tys. na otwarcie firmy. Program zakłada aktywację na rynku pracy osób wracających z zagranicy oraz mieszkających w Polsce. Aby otrzymać dotację należy spełnić szereg wymogów, wypełnić stosowne formularze zgłoszeniowe, wziąć udział w szkoleniach. Dla wielu osób procedura jest dość skomplikowana i czasochłonna. Czy to oznacza, że musisz zrezygnować z ubiegania się o 40 tys. na firmę? Nic podobnego, wystarczy, że skorzystasz ze wsparcia ekspertów z Kancelarii Podatkowej Andrzej Nowak.
Pomagamy w przygotowywaniu wniosków o dofinansowanie – Ty przedstawiasz nam swój pomysł, a my, bazując na najnowszej wiedzy i posiadanym doświadczeniu wypełniamy formularze, przedstawiamy Ci listę potrzebnych dokumentów. Ogólnie wspieramy Cię w szybkim i sprawnym przejściu przez cały proces, aby zwiększyć Twoje szanse na uzyskanie 40 tys. na otwarcie firmy.
Ile wynosi dotacja unijna na otworzenie firmy?
Otworzenie firmy to zawsze spory wydatek, na szczęście próg wejścia nie musi być tak bolesny dla osób, które otrzymają 40 tys. na firmę. W 2023 roku właśnie taka kwota jest osiągalna dla przyszłych przedsiębiorców. Punktem wyjścia do jej ustalenia jest wysokość średniego wynagrodzenia. Dofinansowanie to 6-krotność tej kwoty.
Pamiętaj, że ostateczna wysokość dofinansowania zależy od wielu czynników – merytoryki wniosku, jego spójności z celami programu. Aby Twój wniosek miał szansę zostać pozytywnie rozpatrzony, musi być doskonale skonstruowany, uargumentowany i przygotowany z dbałością o każdy detal. Jeśli nie chcesz tracić czasu i ryzykować utraty pieniędzy, zgłoś się do nas z prośbą o pomoc w skompletowaniu wniosku o 40 tys. na otwarcie firmy.
Dofinansowanie na 40 tys. – dla kogo?
Każde dofinansowanie ma swoje ograniczenia i jest kierowane do innej, ściśle określonej grupy osób. O 40 tys. na otwarcie firmy mogą się ubiegać się osoby bezrobotne, z wykształceniem średnim lub wyższym, które w ostatnich 12 miesiącach nie prowadziły działalności gospodarczej. Nie ma ograniczeń co do płci, pojawiają się natomiast ograniczenia wiekowe, np. dla osób do 25 roku życia, dla osób po 30 roku życia, dla osób starszych po 50 roku życia itd. Każdy program może mieć inne założenie, dlatego trzeba sprawdzić, co jest wymagane, aby dostać dofinansowanie na 40 tys. Nasi doradcy oczywiście Ci z tym pomogą.
Rekrutacja do projektu – jak dostać 40 tys. na firmę
Jeżeli znajdziesz intersujący Cię projekt i zechcesz ubiegać się o dofinansowanie na 40 tys., skontaktuj się z nami. Zaplanujemy wszystkie działania związane z przebiegiem procesu rekrutacyjnego, aby zdążyć w ściśle wyznaczonych terminach. Zazwyczaj konieczne jest skompletowanie w tym celu dokumentów:
- wypełnionego wniosku wraz z załącznikami,
- oświadczenia o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych,
- deklaracji chęci uczestnictwa w programie,
- świadectwa pracy, dyplomy i inne potwierdzające wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe,
- biznesplanu,
- oświadczenia o niekaralności,
- oświadczenia o nieubieganiu się w tym samym czasie o inne rodzaje wsparcia.
To tylko niektóre z nich. Wiele osób skarży się na to, że formalności są niezwykle uciążliwe, ale zaznaczamy, że na szali jest 40 tys. na otwarcie firmy, co znacznie ułatwi rozpoczęcie działalności w trudnych czasach. Nasz zespół jest tu po to, aby nieść Ci merytoryczną pomoc. Skorzystaj z tego wsparcia!
Pomożemy w napisaniu wniosku o dotację – Kancelaria Podatkowa Andrzej Nowak
Mamy wieloletnie doświadczenie w pisaniu wniosków o dofinansowanie na 40 tys. i inne dotacje dla przyszłych przedsiębiorców. Możemy pomóc Ci w przygotowaniu wniosku wraz z kompletem dokumentów, jeśli ubiegasz się o środki z Unii Europejskiej lub z Urzędu Pracy. Celem ustalenia szczegółów zapraszamy do kontaktu z nami!
Dowiedz się więcej z naszego bloga
Optymalne formy opodatkowania dla firm budowlanych – porady eksperta
Optymalne formy opodatkowania dla firm budowlanych – porady eksperta Pamiętaj,...
Czytaj dalejPodatek od przychodów z budynków – jak go rozliczyć?
Podatek od przychodów z budynków – jak go rozliczyć? Podatek...
Czytaj dalej