house flipping dzialalnosc
Opublikowano 9 czerwca 2022

House flipping w dosłownym tłumaczeniu flipping mieszkaniowy przybył do nas z USA. To właśnie tam podpatrzyliśmy, jakie możliwości finansowe daje kupowanie starych mieszkań do remontu lub inwestowanie w zupełnie nowopowstałe, budowane przez developerów. Jak daleko w Polsce rozwinięta jest ta branża? Czy aby zacząć przygodę z nieruchomościami, jest Ci potrzebny doradca podatkowy? I czy sam potrafiłbyś prawidłowo dobrać formę prowadzenia działalności do wykonywania tzw. flippów?

Dzięki pomocy naszych doradców podatkowych, dowiesz się, jak prawidłowo zacząć swoją przygodę z inwestowaniem na rynku nieruchomości.

Współpraca z kancelarią podatkową   

Wstępną pomoc opieramy na usłudze konsultacji z doradcą podatkowym, podczas której otrzymasz dokładne informacje, jak przygotować się do przeprowadzania transakcji na mieszkaniach. Specjalista dokładnie przeanalizuje Twoją indywidualną sytuację oraz opowie o niezbędnych formalnościach, jakich trzeba dopełnić, aby móc zacząć swoją przygodę z flippingiem. Postara się ocenić potencjał zysków zamierzonych transakcji. Korzyścią odbycia takiego spotkania jest pomoc w doborze odpowiedniej formy działalności. Dla niektórych odpowiednią formą może okazać się prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej, a dla innych założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Aby móc podjąć jednoznaczną decyzję, należy zapoznać się z warunkami i specyfiką każdej formy.

Czy jednoosobowa działalność jest odpowiednią formą dla house flippingu?

O samych zaletach prowadzenia jdg można poczytać tutaj, ale warto spojrzeć na nią uwzględniając nasze prognozowane transakcje na nieruchomościach. Z zasady założenie, jak i prowadzenie działalności jednoosobowej dla początkującej osoby może okazać się łatwiejsze i na pewno wymaga mniej formalności. Przy małej ilości transakcji, bądź kiedy zajmujemy się tym w formie dodatkowego dochodu, może okazać się dla nas prostszym wyborem, ale czy na pewno korzystniejszym? Pojawia się wiele wątpliwości. Właśnie dlatego ważne jest skorzystanie z konsultacji z doradcą podatkowym, aby to on ocenił indywidualnie zalety i wady przeprowadzania transakcji flippowych przy posiadaniu jednoosobowej działalności gospodarczej, ale pokazał też zalety i wady przeprowadzania tych transakcji w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Czy spółka z o.o. jest dla każdego?

Czy każdy może założyć sp. z o.o. i jakie formalności musi spełnić? O samych zaletach spółki z o.o. można poczytać tutaj, ale nas interesuje czy jest ona odpowiednia do flippowania na mieszkaniach. Spółka z o.o. daje szerszy zasięg i możliwość większego inwestowania. Spółka oparta jest na kapitale własnym, który cały czas można powiększać. Jej posiadanie  na pewno daje większy prestiż na rynku biznesowym i większą siłę przebicia w przeprowadzanych transakcjach. Ta forma wiąże się co prawda z wieloma formalnościami, a czasem też wydatkami, ale trzeba je po prostu wliczyć w koszty prowadzenia.

Doradca podatkowy podczas spotkania pomoże prawidłowo ocenić skalę, na jaką chcesz działać i pomoże wybrać najkorzystniejszą formę prowadzenia działalności. Taka konsultacja na pewno rozwieje wątpliwości związane z wyborem odpowiedniej formy prowadzenia swojej firmy na rynku house flippingu. Czy  będzie to jednoosobowa działalność gospodarcza czy też spółka z ograniczoną odpowiedzialnością okaże się po wspomnianym już przeanalizowaniu konkretnej sytuacji przyszłego przedsiębiorcy.

Jako kancelaria podatkowa pomożemy również we wszystkich formalnościach związanych z założeniem jdg czy spółki oraz poprowadzimy księgowość dla wybranej formy działalności.

Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą, skontaktuj się z doradcą, a na pewno sprawnie i szybko oraz przy minimum formalności wejdziesz w świat house flippingu!

Dowiedz się więcej z naszego bloga